Резервуй зараз

Бронювання
онлайн


  • Поточний час -
  • Погода

БЛОГ

скачанные файлы

Гора Бужора розташована на масиві Великий Діл, між границями Іршавського та Свалявського районів, та є не лише найвищою вершиною Іршавського району, а ще й найвищою вершиною Вулканічного хребта Українських Карпат. Висота гори складає 1081 метрів над рівнем моря.

Гора входить до складу заповідника державного значення «Зачарована долина». Всі розташовані схили, вершини є рештками заглухлого вулкана. Який складається з андезитів, андезито-базальтів та туфів. Південний схил гори стрімкий, а протилежні північні та західні навпаки – пологі. Вся територія гори вкрита буковими лісами.

На східному схилі гори Бужора виходять відкладення міоценового віку, представлені шарами пісковиків, аргілітів та алевролітів. На поверхні пісковиків збереглися численні хвилеприбійні знаки, що свідчать про хвилювання стародавнього моря, а на вигляд нагадують ієрогліфи.

Йдучи дорогою на захід неподалік від вершини знаходиться не менш вражаюча пам’ятка природи – болото «Чорне Багно». На південному сході, за долиною річки Боржава, розташувався потужний гірський масив – Полонина Боржава. Біля самого підніжжя гори є гірськолижний спуск довжиною 800 метрів, спуск підійде для новачків які тільки починають вчитись кататись.

Джерело